2016-08-11

KRÓLEWSKI WEEKEND W MUZEUM ZIEMIAŃSTWA

Dzięki uprzejmości Muzeum w Gołuchowie portret koronacyjny ostatniego króla Polski zostaje w naszym Muzeum do wtorku 16 sierpnia. To wspaniała okazja, aby oko w oko stanąć z tą kontrowersyjną postacią historyczną. Wszak Stanisław August dla jednych był najbardziej beztroskim królem Rzeczypospolitej, dla drugich wybitnym mecenasem sztuki i oświeconym przywódcą,     a dla niektórych nawet zdrajcą narodu. My pokazujemy go głównie jako jednego z wielkich twórców Konstytucji 3 Maja.

Wspaniały portret koronacyjny Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, autorstwa Mercello Bacciarellego do zobaczenia jeszcze przez tydzień na wystawie czasowej „W 225 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja”. ZAPRASZAMY SERDECZNIE!